Język szwedzki

Język szwedzki


Jesteśmy biurem tłumaczeń proponującym bardzo bogatą ofertę językową. Wykonujemy przekłady w obrębie ponad czterdziestu języków w dowolnych kombinacjach językowych.


Szwedzki należy do grupy języków północnogermańskich. Nie jest językiem jednolitym, wyróżnia się w nim wiele dialektów. Na świecie po szwedzku mówi ok. 10 milionów osób, głównie na terenie krajów skandynawskich. Język szwedzki jest przydatny przede wszystkim w relacjach gospodarczych, głównie handlowych ze Skandynawami.

Można powiedzieć, że Polska i Szwecja to kraje „sąsiedzkie”. Pomimo niekorzystnej wielowiekowej przeszłości historycznej, dzisiejsze stosunki polsko – szwedzkie układają się bardzo dobrze. Obecnie współpraca dotyczy szczególnie sfery inwestycyjnej, energetycznej, handlowej, nowoczesnych technologii, rybołówstwa, a także klimatycznej.

Jeśli potrzebujecie Państwo tłumaczeń w jakimkolwiek obszarze współpracy gospodarczej, biznesowej, bankowej, informatycznej, prawnej, technologicznej, przemysłowej – jesteśmy do dyspozycji. Język szwedzki nie ma przed nami tajemnic, nawet jeżeli przekłady dotyczą dziedzin głęboko specjalistycznych. Jesteśmy ekspertami zarówno w zakresie tłumaczeń ustnych, jak i pisemnych.


Na terenie całego miasta Kraków oraz okolic istnieje możliwość bezpłatnej dostawy dokumentów w wersji papierowej.

[..] wspomnianą firmę cechuje terminowość, pełne zaangażowanie w realizacje zarówno łatwych, jak i skomplikowanych projektów [..]"
mTlumaczenia.pl